Masaż bańką chińska

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym i bardzo skutecznym sposobem na cellulit oraz ujędrnienie skóry. Cellulit, to zmora wielu Pań a pod tym terminem skrywają się brzydko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry nieestetyczne fałdki i grudki. Najczęściej tworzą się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan i łydek.

Główne przyczyny powstawania cellulitu:

  • wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,
  • zewnętrzne, czyli nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek w szczególności palenie papierosów.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż bańką chińską należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni - nie należy wykonywać go codziennie i łączyć z niektórymi zabiegami masażu w tym samym dniu.
Podciśnienie powstałe we wnętrzu bańki chińskiej, powoduje między innymi pękanie drobnych naczyń krwionośnych. Pobudza to do działania układ immunologiczny, dzięki czemu, organizm staje się bardziej odporny nawet na zwykłe przeziębienie. Co więcej, dochodzi do szybszego usunięcia zbędnych produktów przemiany materii z organizmu oraz do lepszego odżywienia tkanek. Bez reakcji nie pozostaje również układ krwionośny, w którym poprawie ulega cyrkulacja krwi.
Prócz wszystkich wyżej wymienionych zalet masażu bańką chińską można wyróżnić również to, że stosowany nawet krótko, daje większe efekty terapeutyczne niż 30 minut masażu klasycznego. Najlepszym tego przykładem jest rosnące uznanie tej metody wśród pacjentów.

Jesteś zdecydowany? Kliknij a nasi konsultanci skontaktują się z tobą. - Fizjomoment

Jesteś zdecydowany? Kliknij a nasi konsultanci skontaktują się z tobą.

Jestem zdecydowany